Máte rádi žvýkačky a kupujete jeden balíček za druhým? Možná byste se divili, ale klasické žvýkačky v běžných supermarketech nejsou až tak zdravé, jak se možná tváří. Obsahují velké množství tělu škodlivých látek jako aspartam a sorbitol. Nemusíte se však vzdávat svého oblíbeného žvýkání, zkuste zdravé žvýkačky, které vám neuškodí a vy tak budete moci žvýkat dál, ale s dobrým pocitem.

Zdravé žvýkačky vs. klasické žvýkačky

Klasické žvýkačky obsahují pro tělo naprosto nevhodné látky jako jsou aspartam, sorbitol. Zdravé žvýkačky jako např. žvýkací pryskyřice tyto látky neobsahují.

Aspartam  E951

Aspartam patří mezi nebezpečné látky, které jsou nevhodné pro děti a těhotné ženy. Je to umělé sladidlo, které je oproti cukru 200x sladší, používá se v mnoha potravinách po celém světě, najdeme ho například v Coca Cola nápojích bez cukru. Mimoto aspartam zvyšuje chuť k jídlu, riziko vzniku infekcí, může vyvolat bolesti hlavy, poruchy chování u dětí, další možnosti škodlivosti na zdraví jsou zatím nejasné, může však mít vliv na nervovou soustavu, hormonální rovnováhu apod., proto je lepší je aspartamu vyvarovat.

Sorbitol E420

Sorbitol je další látka nevhodná pro děti. Jedná se opět o sladidlo, které se používá do sladkostí, marmelád, zmrzlin atd. Ve větších dávkách může způsobovat průjmy, střevní obtíže, plynatost a nadýmání.

Sibiřská žvýkací pryskyřice a její účinky

Sibiřská žvýkací pryskyřice je v podstatě zdravá žvýkačka nahrazující tu klasickou, je to speciální pryskyřice z modřínu sibiřského nebo cedru sibiřského doplněná o příchuť např. máty, rakytníku, šípku, kávy, propolisu nebo čistá bez příchuti.

Pro zdraví zubů

Žvýkací pryskyřice posilňuje zdraví vašich zubů, osvěží dech stejně jako klasické žvýkačky a navíc působí antimikrobiálně. Pryskyřice při žvýkání chrání zuby před vznikem zubního kazu, dále je čistí a mimoto má antiseptické účinky, díky čemuž prospívá léčení bolavých zubů a zanícených dásní.

Zvyšují soustředěnost

Žvýkání není prospěšné jenom z důvodů zabraňování zubního kazu a léčení, ale také dokáže tlumit nervozitu, zvýší vaši soustředěnost a pozornost a jako bonus vám příjemně osvěží dech, což se vždycky hodí.

Absolutní zdravotní nezávadnost

Velkou výhodou této zdravé žvýkačky je především její zdravotní nezávadnost, neobsahuje žádný cukr, ani tolik škodlivá umělá barviva, sladidla a vůně.

Vyberte si svou oblíbenou příchuť

 zdravé žvýkačky  

Vyzkoušejte místo klasických žvýkaček žvýkací pryskyřice, které jsou zcela přírodní.

Kromě žvýkacích pryskyřic existují i další zdravé žvýkačky – Masticha žvýkačky nebo Zdravé klasické žvýkačky.