Rakytník řešetlákový je dřevina pěstovaná v Evropě a Asii, která tvoří trnité keře či malé stromky. Původně se však vyskytovala pouze v oblasti Číny, Nepálu, Indie a Mongolska. Rakytník můžeme vidět kvést v období od března do května, jeho květy mají nažloutlý odstín a plody jsou oranžové.

Rakytník je vitamínová bomba

Jak je známo, rakytník je opravdu velmi bohatý na vitamín C, obsahuje 360 – 450 mg/100g.  Kromě něj obsahuje ale i další vitamíny, jako vitamín A, B1, B2, B3, B6, B9, vitamíny P, D, E, K.

Vitamín C (kyselina askorbová) má na lidské zdraví velký vliv, je nezbytný pro tělo a udržuje jeho zdraví. Podporuje růst, vstřebávání železa, vývoj kostí, zubů i chrupavek, má za úkol stimulaci tvorby tolik důležitých bílých krvinek. Je nezbytný pro metabolismus aminokyselin, syntézu kolagenu, tkáňové dýchání a další.

Vitamíny B jsou důležité správnou funkci centrální nervové soustavy (CNS). Speciálně vitamín B9 (kyselina listová) je nezbytný pro krvetvorbu a vývoj plodu. Vitamín D je potřebný po kosti a pro regulaci obsahu vápníku a fosforu v krvi. Vitamín K ovlivňuje krevní srážlivost a vitamín E se stará o esenciální mastné kyseliny.

Léčivé účinky rakytníku

Rakytník poskytuje tělu vitalitu, výrazně zvyšuje imunitu, má pozitivní účinky na kůži, kterou omlazuje, podporuje růst vlasů, hojí rány. Kromě toho se podílí na podpoře trávení, harmonizuje žaludek i játra a doporučuje se při jejich onemocněních. Díky obsaženým vitamínům taktéž podporuje správnou funkci krevního oběhu a srážlivosti. Využívá se i při léčbě nemoci očí, protože regeneruje rohovku.

Obrovský vliv má rakytník na imunitu. Je tedy velmi vhodný při nachlazení, chřipkách, ale také jako prevence, která je více než důležitá. Mimoto se využívá při rekonvalescenci po léčbě nádorových onemocnění, ozařování a chemoterapii.

Rakytník dostane tělo do kondice a zbaví vás únavy.

Weleda Rakytníkový sirup

Rakytníkový sirup má jedinečné účinky na organismus, obsahuje velkou spoustu vitamínů, minerálů a antioxidantů. Díky jeho užívání zajistíte tělu imunitu a vitalitu. Je ideální při nachlazení, námaze, špatném počasí, ale i jako prevence. Má výbornou chuť a je vhodný i pro děti.

rakytníkWeleda Rakytníková šťáva

Rakytníková šťáva taktéž obsahuje velké množství vitamínů a antioxidantů, posiluje imunitu, zlepšuje trávení i kardiovaskulární systéme. Podílí se taktéž na zdraví pokožky, pomáhá zvyšovat imunitu a hodí se stejné jako rakytníkový sirup při nemoci, nachlazení a jako prevence.

 

Weleda Rakytníkový olej

rakytník

Rakytníkový olej je vhodný pro všechny typy pleti, obohacený o vitamíny a nenasycené mastné kyseliny, které vyživují pokožku. Rakytníkový olej kůži zjemňuje, prokrvuje a hydratuje.

 

Rakytníkový balzám BioKarité

rakytníkBalzám bioKarité z bambuckého másla a rakytníku má léčivé účinky, zabraňuje tvorbě vrásek i stárnutí pokožky. Balzám pokožku regeneruje, hydratuje a vyživuje. Je vhodný i pro děti a citlivou pokožku, jelikož neobsahuje parfemaci. Využití má pro celé tělo a díky jeho skladnosti se vejde i do menší kabelky.