Přichází léto, horké a slunečné dny, které se snažíme, co nejvíce trávit venku. A při těchto dnech je důležité nezapomínat na správnou péči o naši kůži, která je dlouho vystavena přímému záření slunečních paprsků. Ať už jedeme na dovolenou k moři, koupat se k nedalekému jezeru nebo chodit po horách, ochrana kůže je nezbytná, protto nezapomínejte používat opalovací krémy a nejlépe přírodní.

Benefity opalovacích krémů

Přírodní opalovací krémy zabraňují působení UV záření, rakovině kůže, spálení, pigmentovým skvrnám, vráskám, vysoušením kůže a jejímu stárnutí. Opalovací krémy zajišťují dostatečnou hydrataci, zvláčňují kůži, vyživují ji a chrání.

Vyberte si správný UV faktor, který zabrání pronikání UV paprsků

Před koupí kvalitního opalovacího krému si pořádně rozmyslete vhodný faktor. Nejčastěji natrefíte na faktory: 6, 10, 30, 50, 100. UV faktor udává kolikrát můžete být déle na sluníčku bez rizika spálení či poškození vaší kůže.

Čím je tedy faktor vyšší, tím déle můžete být na slunci. Pokud jste na dovolené u moře, v tropičtějších podmínkách nebo na horách, kde slunce pálí také velmi intenzivně, rozhodně sáhněte po krému s faktorem vyšším než 30, nejlépe 50.

U lidí světlého typu se rovněž doporučuje používat krémy s vyššími faktory, ačkoli nemusíte být zrovna u moře, spálit se dokážete klidně i na procházce po okolí. Samozřejmě  neplatí pravidlo, že když jste od přírody tmavší a snadno se opalujete, nepotřebujete opalovací krém, potřebujete, protože chcete být chránění před UV zářením a jejími nežádoucími účinky.

Weleda opalovací krémy

opalovací krémyWELEDA MLÉKO NA OPALOVÁNÍ SPF 30

Mléko na opalování značky Weleda je vysoce voděodolné, účinkuje ihned po nanesení na pokožku. Zajišťuje ochranu před UVB i UVA zářením a má antioxidační účinky, které působí proti předčasnému stárnutí.

Weleda mléko na opalování je velmi lehké, obsahuje kokosový a slunečnicový olej, extrakty z protěže alpské a také vůně éterických olejů z citrusů, heřmánku a levandule. Snadno se roztírá, hydratuje a regeneruje.

Eco Cosmetics – VEGAN

Působí jako ochrana před sluncem v středomořském podnebí. Obsahuje speciální přírodní oleje, másla a výtažky, které chrání a hydratují vaši pokožku. Krémy Eco Cosmetics jsou vhodné také pro lidi s citlivou pokožkou, jelikož neobsahují parfemaci.

Přírodní opalovací krémy Eco Cosmetics navíc obsahují minerální filtry, tokoferol, pupalkový olej, bambucké máslo a olivový či rakytníkový olej.

  • Obsahují certifikát: VEGAN, Ecocert
  • Bez alkoholu, parabenů, parfemace, silikonů

ECO COSMETICS OCHRANNÉ SLUNEČNÍ MLÉKO

ECO COSMETICS OCHRANNÝ SLUNEČNÍ KRÉM

ECO COSMETICS TÓNOVANÝ DENNÍ PLEŤOVÝ KRÉM SPF 15

opalovací krém      Opalovací krém    

 

ECO COSMETICS KRÉM OCHRANNÝ SPF 45, BABY – Vhodný pro děti i miminka

Opalovací krém Baby od značky Eco Cosmetics je speciálně vytvořený pro pokožku dětí, která je velmi jemná. Je velmi šetrný k dětské pokožce, je tedy vhodný i pro miminka a ochrání je před slunečními paprsky. Krém obsahuje bambucké máslo, makadamový, olivový a jojobový olej, díky nimž je pokožka vašich dětí vyživována a promašťována a zvláčňována.

Lavera – VEGAN

LAVERA MLÉKO OPALOVACÍ SPF 20 VE SPREJI, SUN SENSITIV

opalovací krémy

Lavera je německá značka vyrábějící BIO certifikovanou přírodní kosmetiku. Patří mezi 4 nejlepší značky biokosmetiky na světě a její název znamená z překladu z latiny – pravda.

 

LAVERA BALZÁM NA RTY OCHRANNÝ SPF 10, SUN SENSITIV

opalovací krémLavera balzám na rty působí jako ochrana před spálením a podrážděním. Hydratuje a stará se o jemnost rtů. Rty vyživuje díky speciálních přírodních olejů a výtažků z rostlin, obsahuje mandlový, ricinový, olivový a jojobový olej. Mimoto obsahuje minerální UV filtr, který ochrání vaše rty před slunečním zářením.

 

 

Přírodní opalovací krémy pro zdraví aneb proč je používat

Stále se v dnešní době vyskytuje spoustu lidí, kteří odmítají používat opalovací krémy a nejspíše si ani neuvědomují, co si tím způsobují. Statistiky jasně ukazují zvýšený výskyt zhoubného nádorů kůže, pokud nepoužíváme opalovací krémy, a je tedy nejhorším možným rizikem. A přitom se stačí starat o svou kůži a mazat se v letním počasí kvalitním opalovacím krémem.

Proti spálení a pigmentovým skvrnám

Nicméně jsou zde i další rizika, mezi které patří například nepříjemné bolestivé spálení, které zná téměř každý, nejčastějšími spálenými částmi těla jsou záda, nos, uši apod. Pečlivým mazáním také zabráníte výskytu pigmentových skvrn, které sluníčko rádo vytváří.

opalovací krémyProti vráskám a stárnutí

Vrásky jsou často způsobovány také sluncem, protože když máte kůži příliš dlouho na slunci bez použití ochrany, tak stárne rychlejším tempem. Tímto nejenom vznikají vrásky, vaše kůže se vysušuje a i když jste opáleni, vůbec nevypadáte zdravě a vaše kůže ani zdravá není.

Proti UV záření

UV záření neboli ultrafialové záření je složeno z paprsků UVA a UVB. Proniká hluboko do kůže, mění buňky a tím způsobuje až kožní nádory. Kromě toho způsobuje tvorbu vrásek, pigmentových skvrn, slunečních vyrážek a spálení kůže.

Vyberte si ten nejlepší opalovací krém značky Lavera, Eco Cosmetics nebo Weleda a vyrazte za sluníčkem. 🙂