Všímáte si kolik odpadu denně vyprodukujete a není vám to lhostejné? Seznamte se s knížkou Domácnost bez odpadu, která vás naučí, jak snížit odpad na minimum, jak ušetřit a využít věci efektivně. Snížením odpadu navíc zjednodušíte a odlehčíte svůj život, což je jeden z aspektů, na níž se kniha taktéž zaměřuje.

Postupně jsme čím dál více zahlceni obrovským množstvím odpadu, žijeme v materiální společnosti a době nakupování. Zapomínáme na přírodu ničíme životní prostředí. Ale to vše jde změnit. I my, každý z nás může začít produkovat méně odpadu a pomáhat tak přírodě a zdravějšímu světu.

Kniha Domácnost bez odpadu od Bey Johnson

Domácnost bez odpaduZero Waste Home

Tato kniha vám bude po celou dobu čtení ukazovat směr a způsoby, jak snižovat odpad. Dozvíte se, co je to Zero Waste nebo co je to 5xZ (zamítnout, zredukovat, zužitkovat, zrecyklovat, zkompostovat). Pomocí ní se naučíte zautomatizovat určité rutiny v domácnosti a nebudou vám zabírat tolik času. Zjistíte, jak docílit toho, abyste chytřeji nakupovali a zbytečně domů netahali odpad. Kromě toho se naučíte zajímavé a přesto jednoduché recepty na spoustu věcí denní potřeby (např. pastu na zuby, čistící prostředek apod.). A samozřejmě v ní nejdete spoustu užitečných rad.

Kniha šetrná k životnímu prostředí

Aby byla kniha v souladu se šetřením životního prostředí, tak je tištěna na papír se známkou EU Eco Label, který je recyklovaný a kromě toho obsahuje zdravotně nezávadné barvy.

Inspirativní Bea Johnson

Autorka knihy Domácnost bez odpadu vyprodukuje spolu se svou rodinou a psem pouze jedinou litrovou zavařovací sklenici směsného odpadu za celý jeden rok.

Kromě napsání této výjimečné knihy pořádá inspirativní přednášky, kterými předává svou myšlenku pomáhající nejen lidem samotným, ale také přírodě.

Změna pohledu na život

Kniha Domácnost bez odpadu změní váš pohled na život, postupně se dostanete k proměně vašich každodenních zvyků, tím docílíte k zjednodušení, ušetření času a vše bude fungovat jak má. Ve vaší tašce při cestě domů z nákupu už nebude ležet hromada zbytečných odpadů. Kromě toho kniha udává rady, jak uchovávat potraviny a jak si můžete sami něco vytvořit a snížit tak hromadění odpadu.

Kniha vás zavede k životu a odvede vás od toho, co vám v něj brání.